Ako chrániť auto pred prudkým slnkom

Ochranná autoplachta sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti poveternostným vplyvom. Plachta zabezpečuje ochranu auta proti prudkému slnku, dažďu, snehu, námraze. Horná časť je vystužená zosilneným materiálom. Ten dokáže eliminovať nárazy krúp v čase krupobitia. Ideálne je aj uchytenie autoplachty pomocou všitej gumy za záhyby karosérie alebo nárazníka. Predná a zadná časť plachty má popruhy so sponami, ktoré zabezpečia dôkladné uchytenie. Toto dvojité upevnenie autoplachtypomocou gumy a popruhov zabraní odfúknutiu plachty aj v tých najhorších podmienkach. Plachta je vhodná aj pre Kombi, SUV-VAN. Autoplachta proti krupobitiu je komplexná a najlepšia ochrana Vášho auta.

AUTO FÓLIE:

Taktiež treba spomenúť ďalšiu hádam tak podstatnú úlohu ako v prvom rade a to ochrana pred slnkom a teplom. Fólie montované u nás zaručujú dokonalú ochranu pred slnkom a teplom. Fólie ktoré aplikujeme sú zo strednej triedy Skyfol – HP, táto trieda fólií dokonale chráni interiér ako aj pasažierov od tepla a slnečných lúčov .Nasadnutie do odparkovaného auta je oveľa príjemnejšie keď na aute sú fólie. Taktiež klimatizácia nemusí byť spustená na maximum, a tým sa dá ušetriť aj pri spotrebe paliva napríklad pri dlhších trasách. Od základnej triedy SKYFOL RS sa líši životnosťou fólie a to len 2 roky a taktiež nezadržiava teplo ako trieda HP. Aj to bol dôvod prečo aplikujeme v 95% len triedu HP so 7 ročnou zárukou.

Čo škodí Vášmu autu?

Počasie

– dážď
Zdanlivo neškodný dážď sa dostáva do škrabancov a spúšťa proces korózie.

– slnko
Silné UV žiarenie a intenzívne sálavé teplo majú za následok vyblednutie farby. Auto plachta je ako opaľovací krém pre Váš automobil, blokuje škodlivé žiarenie a zabraňuje znehodnoteniu laku vozidla.

– sneh
Nie je to chlad, ktorý sa dostáva do vášho auta povrchovou úpravou, je to vlhkosť a soľ. Tieto dva vplyvy spôsobujú koróziu a ničia farbu Vášho auta.

– krúpy
Asi to najhoršie, čo môže počasie Vášmu auto spôsobiť. Nevyspytatelnosť počasia je už aj pre Slovensko bežnou záležitosťou. Krúpy dokážu automobil úplne znehodnotiť. Preliačiny, škrabance, rozbité sklá a svetlá proti, ktorým sa dá brániť len kvalitnou auto plachtou.

Ďalšie nezanedbatelné vplyvy.

– vtáctvo, hmyz
Trus hmyzu a vtáctva znečisťuje sklá, karosériu, svetlá. Vyčistiť takéto znečistenie dá veľkú námahu.

– stromy
Parkovanie pod stromami sa môže zdať ako dobrý nápad, avšak plody stromov, peľ sa dostáva do Vášho automobilu a môže spôsobiť poškodenie.

– prach
Prach nie len znečisťuje sklá, ale dostáva sa aj do motorickej časti auta.