Automobilky zbroja proti triede S. Konkurenti prídu v roku 2016

Nový Mercedes triedy S je úspešný. Darí sa mu ako v Európe, tak aj v Amerike. Zámorskí kolegovia dokonca jeho interiér označili ako najkrajší na svete. Jeho popularita sa však neskrýva len v oceneniach. Automobilke prináša celkom dobré predajné čísla. To sa samozrejme nepáči zvyšku nemeckej svätej trojice. Audi a BMW už plánujú nových konkurentov pre triedu S. Rad 7 a A8 prídu zhodne v roku 2016.

Nová A8 ponúkne osemvalec s funkciou vypínania valcov.
Audi A8 vznikne na inovovanej platforme MLB Evo, ktorá bude debutovať s druhou generáciou Q7. Z ponuky motorov má byť k dispozícii nový šesťvalec, osemvalec s funkciou vypínania valcov a rovnako tak aj 6,3 litrový dvanásťvalec. Automobilka údajne plánuje pripraviť aj plug-in hybrid a dokonca aj elektromobil, ktorý by sa postavil proti Tesle Model S.

Automobilka so štyrmi kruhmi v znaku už testuje prvé prototypy. Rozmery sa podľa všetkého v porovnaní s dnešnou generáciou zásadne meniť nebudú. V ponuke bude dlhšia aj kratšia verzia.
Audi A8 vznikne aj ako elektromobil, ktorý vystraší Teslu Model S. Na druhej strane BMW uvažuje o modeli M7!

BMW radu 7 podstúpi drastickú diétu.
BMW chce staviť na úsporu hmotnosti. Šiesta generácia radu 7 údajne stanoví nové štandardy v znižovaní váhy. Inšpiráciou má byť i3 a i8. Pomocou hliníka a plastu vystuženého karbónom má klesnúť hmotnosť radu 7 približne o 200 kg.

Ponuka motorov bude veľmi podobná. Vytvoria ju štvorvalce, šesťvalce, osemvalce a dvanásťvalce. Pohon bude prechádzať buď na zadné, alebo na všetky kolesá. Prenášať ho bude 9 stupňový automat.

BMW plánuje taktiež vytvoriť hybridnú verziu. Povráva sa, že z výrobných liniek by mohla schádzať aj M7. V tomto prípade by použila osemvalec s menšieho súrodenca M5.

Zdroj: autocar.co.uk, carmagazine.co.uk, topspeed.sk