Existujú dva typy ramien spodných na Mercedes S-klasse W221

Predávame sadu ramien na Mercedes S-klasse typ W221, s ABC a bez ABC  !!!!

Čo to znamená ABC-Active Body Control ?

Active Body Control, alebo ABC, je Mercedes-Benz značka názov používaný na opis plne aktívne odpruženie , ktorý umožňuje kontrolu karosérie vozidla pohyby, a preto prakticky eliminuje nakláňanie karosérie v mnohých jazdných situáciách, vrátane zatáčanie , zrýchľovanie a brzdenie .

V systéme ABC, počítač detekuje pohyb tela zo senzorov umiestnených po celom vozidle, a riadi činnosť aktívneho odpruženia s použitím hydraulických servomechanizmov . Hydraulický tlak na serva je dodávaný s vysokým tlakom radiálne piestové hydraulické čerpadlo. Celkom 13 snímačov nepretržite sleduje pohyb tela a výšky vozidla a dodať ABC regulátor s novými dátami každých desať milisekúnd . Štyri snímače hladiny, jeden na každom kolese merajú úroveň jazdy vozidla, tri akcelerometre meria vertikálne zrýchlenie tela, snímač meria jeden zrýchlenie pozdĺžne a jeden senzor priečneho zrýchlenia tela. V každom hydraulickom valci, tlakový senzor monitoruje hydraulický tlak. Vzhľadom k tomu, ABC regulátor prijíma a spracováva dáta, prevádzkuje štyri hydraulické serva, každý namontovaný v sérii na jar vzpery vedľa každého kola. Takmer okamžite, servo regulované odpruženie generuje čítač sily, aby telo štíhle , potápačské a squat pri rôznych jazdných manévroch. Suspenzie vzpera, ktorá sa skladá z oceľovej vinuté pružiny a tlmiče nárazov sú zapojené paralelne, ako aj hydraulicky ovládané nastavovacie vojne, sú umiestnené medzi karosériou vozidla a kolesá. Tieto komponenty upraviť valec v smere závesného vzpery, a zmeniť dĺžku pozastavenia. To vytvára silu, ktorá pôsobí na zavesenie a tlmenie vozidla vo frekvenčnom pásme do piatich hertzov .

Systém tiež obsahuje Výškovo nastaviteľné zavesenie , ktoré je v tomto prípade znižuje na vozidlo až do 11 mm (0,43 in) medzi rýchlosťou 60 – 160km / h (37 až 99 mph) pre lepšiu aerodynamike , spotrebe paliva, a manipulácia.

Systém ABC umožňuje tiež samonivelačné suspenzia , ktorá zvyšuje alebo znižuje vozidlo v reakcii na meniace sa zaťaženie (tj naloženie alebo vyloženie cestujúcich alebo nákladu). Každé vozidlo vybavené ABC má tlačidlo “ABC Sport”, ktorý umožňuje vodičovi nastaviť odpruženie rozsah pre rôzne preferencie štýlu jazdy. Táto funkcia umožňuje vodičovi prispôsobiť pozastavenie udržiavať jazdu viac úrovní v náročnejších jazdných podmienkach. Prvý kompletný a pripravené na výrobu verzie ABC bol predstavený v roku 1999 na vrchole-of-the-line Mercedes-Benz triedy CL , Mercedes-Benz C112 z roku 1991 však už predstavoval prototyp verzie ABC.