Kryt, veko hlavy valcov, načo slúži ?

Kryt hlavy valcov AUDI A4 3.2FSI 2005-,A6 3.0FSI 2006-,A8 3.2FSI 2005-

Kryty ventilov sú súčasťou bloku motoru štvortaktného spaľovacieho motora. Existujú rôzne typy motorov ktoré pracujú s ventilmi a integrujú ich do systému motora. Kryt chráni vrchné časti ventilov. Okrem toho má ešte jednu dôležitou funkciu. Slúži k prevencii úniku oleja z motora a zabraňuje vniknutí prebytočného vzduchu do motora. Niektoré z krytov majú ešte jeden špeciálny malý kryt navyše. Je to otvor olejového filtra motoru.

Väčšina modelov áut má kryty ventilov, ktoré sa ovládajú jediným vačkovými hriadeľom, ktorý sa nachádza nad nimi. Ak je tento vačkový hriadeľ poháňaný reťazou, potom kryty obsahujú reťazové kolieska vačkového hriadeľa. Kryt ventilu je umiestnený na jeho valcovej hlave. Nájdeme tu tiež tesnenie tzv. tesnenie hlavy valcov. V dnešných automobiloch sú tesnenia vyrobené takmer vždy z gumy alebo z plastu. Kryt ventilu by mal byť vždy pripojený k hlave valcov.

Ale najdôležitejšie je, aby tesnenie hermeticky priliehalo. Kryty ventilov nemajú často poruchy. Sú veľmi odolnou časťou automobilu. Ale tesnenie sa môže opotrebovať. Všimnete si to, keď nájdete pod autom mokré škvrny, na ktoré sa rýchlo zachytáva prach a nečistota. Ak tesnenie netesní, je nevyhnutné ho vymeniť. Aj amatér ho zvládne vymeniť sám. Tesnenie a aj iné diely ako je kryt ventilov, katalyzátor, klimatizátor alebo kompresor nájdete v našom on-line obchode.

Ako zistiť zlyhanie hlavy valca
Diagnostika komponentu je relatívne komplexná a časovo náročná, a vyžaduje si použitie špeciálneho meracieho zariadenia, preto je lepšie zveriť túto prácu do rúk odborníkov. Môže sa vykonať v niekoľkých fázach. Najskôr sa zmerajú geometrické parametre prvkov hlavy valca – vodiace puzdrá ventilu a samotné ventily – a preskúma sa ich umiestnenie voči telu hlavy valca. Potom sa určí stav chladiacej dutiny jednotky. Praskliny, tvorba dutín, pórovitosť a zvlnenie kovu indikujú potrebu opravy alebo výmeny. Na určenie poškodení sa používa špeciálne vybavenie, ktoré umožňuje zistenie únikov v chladiacich kanálikoch.

Ak by ste natrafili na hore spomenuté problémy vo Vašom vozidle a hľadáte veko, respektíve kryt hlavy valcov, tak tu máte link kde by ste to našli :

https://www.auto-flex.eu/kategoria-produktu/diel/motor-a-prevodovka/hlava-valcov-motora/kryt-hlavy-valcov/

Ak by ste nenašli požadovaný diel, tak nás nevahajte kontaktovať : 0918 789 805, 0944 358 253 info@auto-flex.eu

Značky: