Prejsť na obsah

Mercedes-Benz odhalil triedu C kombi. Vetrá podľa GPS

  Nemecká automobilka predstavila kombi verziu ich novej generácie triedy C. Na ovládanie klimatizácie vie využívať aj navigáciu.
  Novinka je 96 mm dlhšia ako jej predchodca, aj o 40 mm širšia. Zároveň však schudla 65 kg. Takmer polovica auta bude postavená z hliníka. Veľkosť batožinového priestoru je 490 litrov, po sklopení zadných sedadiel 1510.
  Mercedes-Benz C kombi
  Čo sa techniky týka, tá je prevzatá zo sedanu triedy C. Pod kapotou sa objavia štyri benzínové motory – štvorvalce a jeden šesťvalec. Výkon sa bude pohybovať od 156 do 333 koní. V ponuke bude aj verzia C350 hybrid s výkonom 275 konských síl. V prípade naftových motorov sa budú výkony pohybovať od 115 do 204 koní a objaví sa aj naftový hybrid C300 BlueHybrid s výkonom 231 koní. Chýbať nebude ani verzia AMG.

  V prípade podvozka budú mať zákazníci na výber klasický podvozok alebo automatické pruženie s nastaviteľnými režimami. Vo výbave sa objavia aj bezkontaktné otváranie batožinového priestoru či systém automatického pohybu v zápche.

  Zaujímavosťou je klimatizácia, ktorá si pomáha aj pomocou GPS navigácie. Keď zaregistruje tunel, automaticky zapne vnútornú cirkuláciu vzduchu a po vyjdení z neho ju automaticky prepne na vonkajšiu.

   

  zdroj: http://automix.atlas.sk/modely/831741/mercedes-benz-odhalil-triedu-c-kombi-vetra-podla-gps