Len u nás nájdete sadu ramien na “športiak” Nissan 350Z

Nedávno sme vystavili v našej ponuke komplet sadu ramien prednej nápravy a to na Nissan 350Z.

Jedná sa o známy “športiak” japonskej produkcie, ktorý svojimi jazdnými vlastnosťami ohúril nie jedného fanúšika športovej jazdy.

Sada obsahuje komplet ramená prednej nápravy a zvislých nosných čapov.

priamy link na tento produkt:

Sada ramien predná náprava Nissan 350 Z

Tu máte krátky popis toho krásneho športiaka Nissan 350Z :

Nissan 350Z je pravoverný športiak. Nadväzuje na tradíciu takzvaných „Z cars“, teda starších športových Nissanov. V ich duchu prináša silný motor, pohon zadných kolies, skvelý podvozok, a výkony ako zo superšportových vozidiel za prekvapivo nízku cenu. Kupovať si 350Z kvôli niečomu inému než športovej jazde je nezmysel. Toto auto nie je ani trochu praktické, má vysokú spotrebu, a pre jeho dokonalé zvládnutie je treba mať predsa len väčšie vodičské skúsenosti. Čo všetko dokáže ponúknuť, naznačuje 350Z dokonale už svojím vzhľadom. Auto je prikrčené, s pretiahnutou kapotou a má veľmi dynamický výraz. Bezrámové okná a nízky posed po otvorení dverí pocit len umocňujú. Perfektné sedadlá s výrazným bočným vedením sú tu dôležitejšie ako celková kvalita spracovania a použitých materiálov – oboje je skôr priemerné, a Nissan si tu predsa len mohol dať viac práce. Interiér nikoho nenecháva na pochybách. Výnimočne možno naraziť aj na roadster, pri ktorom je treba počítať s nižšou tuhosťou karosérie.

Po naštartovaní sa svojim mohutným zvukom ozve zážihový vidlicový šesťvalec uložený pod prednou kapotou. Podľa veku má výkon buď 206 (do roku 2006), alebo 221 kW. Pritom 350Z nie je ťažký automobil, takže naozaj silný šesťvalec mu udeľuje špičkovú dynamiku, ktorou sa môže merať aj s oveľa drahšími a výkonnejšími vozidlami. Skvelý motor poháňa zadnú nápravu cez presnú šesťstupňovú prevodovku s krátkymi dráhami radenia, a jednou drobnou vychytávkou – nastaviteľnou kontrolkou, ktorá vodiča upozorní, že je čas radiť na vyšší stupeň. Ovládacie sily sú vzhľadom k zameraniu vozidla trochu vyššie, riadenie je pekne tuhé a priame, to isté platí o spojke. Niekomu ale môže vadiť, že volant nemožno nastaviť pozdĺžne. Aj tak sa auto naozaj skvele ovláda – a to tak volantom, ako plynom. Vyvolať pretáčavý šmyk nie je pri 350Z nič ťažkého, naučiť sa ho perfektne kontrolovať tiež nie. Avšak pozor pri zlom počasí – na mokre, inak celkom stabilné auto dosť znervóznie, a akékoľvek výraznejšie pridanie plynu sa prejavuje pretáčaním zadných kolies, a tendenciou k pretáčavému šmyku aj na rovnej ceste. Tu musí často zasahovať stabilizačný systém, ktorý je možné pochopiteľne vypnúť. Náklony v zákrutách sú minimálne, jazdný komfort ide pochopiteľne bokom. Bohatá je však základná výbava športového Nissanu

Značky: